محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

تلفن: 041-36301361-7

Back To Top

پیام مدیر عامل

 پیام مدیر عامل چسب هل

چسب هل با ایجاد فرهنگ تعمیر به جای تعویض، گامی بزرگ در حفظ محیط زیست برداشته است. با توجه به این نکته که در حال حاضر کشور چین بزرگ ترین بازیافت کننده جهان محسوب می شود به این دلیل که مواد دست دوم فلزی، پلاستیکی و … را از سراسر جهان به صورت انبوه وارد کرده، ۵۰ درصد آن را بازیافت نموده و مابقی را زیر خاک دفن می کند.
این روند با بارش باران و برف و نفوذ آن به خاک باعث آلودگی آب های زیرزمینی چین شده و این کشور را مجبور به وارد کردن آب آشامیدنی توسط کشتی کرده است. در صورت فراگیری استفاده از چسب فولاد هل دیگر نیاز نیست بازیافتی صورت گیرد. به طور مثال وقتی کارتل روغن یا رادیاتور اتومبیل و … به جای تعویض با استفاده از چسب هل تعمیر شوند، نوعی بازیافت از مبدٲ صورت گرفته و از ایجاد آلودگی جلوگیری می شود.

خلیل نظری
مدیر عامل صنایع چسب هل

تئوری رنگ آقای خلیل نظری

به نظر بنده در بسیاری از موارد رنگ سلیقه ای نیست و از یک سری اصول پیروی می کند.

پارامتر رنگ ها که عبارتند از :

1- انبوهی: چون در طبیعت رنگ هایی مانند سبـز، آبی، طوسی، سفیـد بصورت انبوه استفاده شده است و این فراوانی ترس و یا خستگی در افراد ایجاد نمی کند، مثلاً فرض کنیم آسمان رنگ قرمز بود. بنابراین درجـاهایی که رنـگ به صـورت انبـوه استفاده می شود باید از رنگ سبز (جنگل ) آبی (آسمان) سفید ( آسمان ) طوسی (سنگ ) استفاده کرد .

2- حرکت: آیا این جالب نیست که حیوان به رنگ آبی وجود ندارد و یا میوه به رنگ آبی. حیواناتی همچون اسب، الاغ و فیل رنگ های طوسی، سفید و یا سیاه دارند و این امر باعث می شود در هـرجای دنیا اتومبیل ها به رنگ سیـاه، سفیـد و طوسی باشند که انسان ها با حس خود این مسئله را می کنند اگر فورد، تولید کننده اولین اتومبیل، به این قـانـون پی می برد دیـگر نیازی نبـود اتومبیلی به غیر از رنگ سفید و مشکی تولید کند همچنین کارخانه ها می توانستند خودرو هایی به رنگ اسب ها تولید کنند .

3- محصول:محصـولاتی که به وسیله کارخانجات تولید می­شوند می­تواند از رنـگ محصولات طبیعت مانند قرمز، سبز، سیاه استفاده شود و نه از رنگ آبی که در میوه جات موجود نیست.

4- اندازه:مثلاً رنـگ زرد را می­توان در اندازه های کوچـک استـفاده نمود پس بـهتر است مثلاً رنـگ ساختمان زرد نباشد، ویا می­توان در ساختمان از رنگ­هایی مانند سبـز ( نماد درخت )، طوسـی ( نماد سنگ و کوه) و یا سفیـد (نماد ابر) استفاده نمود.

5- ارتفاع:  خداونـد از رنگ آبی در کف زمین و آسمان بیشـتر استفاده کرده است، بنـابرایـن رنگ هایی چون آبی ، سبز کمرنگ  و پررنگ برای  کف زمین مناسب می باشد و یا رنـگ طوسی نماد سنـگ و رنگ خاکستری نماد خاک بوده ولی مثلاً نـمی توان رنگ زرد را برای کف زمین انتخاب نمود . به نظر بنده حتی بهتر است از رنگ سبـز برای فرش ها نیز استفاده کرد یا مثلاً بهتـر است نرده های خیابانها و یا تنه درختان قهوه ای تیره، طوسی و ترکیبی از سبز روشن و تیـره شود . رنگ امری سلیقه ای نیست و بیشتر بـاید جنـبه روانشـناسی و غیره در آن لحـاظ شود، مثـلاً در ژاپن پـلی به رنـگ قرمـز بود و افراد در آن خودکشی می کردند و بعد از اینکه دولت رنگ آن را تغییر داد ، مشاهده شد که دیگر در آنجا خودکشی صورت نمی گیرد.

6-    زمان: مثلاً نـور اتاق اگر در زمان ظهر که قصد خواب نداریم بسیار کم شود بعد از دو یا سـه ساعت احساس کسالت و بی حوصلگی خواهیم کرد ولی اگر نور اتاق در شب، بعد از ساعت21 کمتر شود باعث احساس آرامش در افراد شده و باعث خواب به موقع بچه ها و بزرگسالان می شود.

اسرار موفقیت آقای خلیل نظری

بنده خلیل نظری مدیر صنایع شیمیایی و چسب سازی هل هستم.

هدف اصلی تهیه این گزارش این است که وظیفه شرعی خود می دانم نتـیجه یک سری تحقیقات خود و همکاران را در بیش از 12 نوع علم به انجام رسیده را در اختیار عموم قرار دهم که شامل مباحث مختلف می باشد. در اینجا به مبحث 41 پارامتر موفقیت یا رموز موفقیت می پردازیم.

به نظر بنده موفقیت یک راه است نه اتفاق یا شانس! فقط کافیست آن را طی کنیم و آدرس را بپرسیم.

آدرس اول:

توکل به خدا ـ عدم حسادت ـ عدم کینه ـ امیدواری ـ خوش بینی ـ زیاد خواستن برای همه. توجه شود توکل به خدا به معنای واقعی کلمه باید باشد تا قدرت کـن فیکون الـهی در انسان جاری شود و ناامیدی بزرگ ترین گناه است. مثلاً کسی می­گوید توکل بر خدا فردا چک دارم دیگر درست نیست که به جواب طرف فکر کنید که تا اگر برگشت خورد چه بگویم.

آدرس دوم:

هدف بسیار بزرگ برای خود تصور کنید طوری که برای خود یک هـدف ۵ ساله و۲۰ ساله داشته باشید منظور این نیست که برنامه روزانه و ماهانه بریزید فقط کافیست هدف خود را تصور کنید مخصوصاً قبل از خواب و صبح حین بیدار شدن. هدف ۲۰ساله شما باید طوری باشد که اگر به کسی تعریف کنید بخندد.

آدرس سوم:

فهمیدن این موضوع که شانس وجود ندارد و محیط نمی تواند بر انسان تأثیر بگذارد و هر چه است خود انسان و موفقیت یک راه است که باید پیموده شود و نه شانس.زمانی که مسأله برایتان پیش می آید بایدهمیشه فقط و فقط خود را مقصر بدانید تا راه­ حل نمایان شود.نباید عذاب وجدان بگیرید سریع توبه کرده  و راه ­حل را اجرا کنید. خداوند مهربان در قرآن می­فرماید هر مصیبتی که به شما می­رسد از خود شماست. به نظر بنده حتی برگ یک درخت به صورت اتفاقی در جلوی شما به زمین نمی افتد حتی چشم شما به طور اتفاقی به چشم کسی دیگر نمی افتد و اینها نشانه است اگر در آن تعقل باید کنید.

آدرس چهارم:  

از وام برداشتن،نزول و دسته چک بپرهیزید زیرا باعث رشد ناهمگن شده مثل این می ماند که یک پا دراز شود و پای دیگر کوتاه بمـاند مثلاً فردی که تـجربـه گردش مالی 10 میلیونی دارد با برداشتن وام ۱۰۰ میلیونی،90میلیون را تلف می­کند یا انتظار خانواده بیشتر از درآمد افزایش می­یابد یا تمام جوانب رشد به هم می­ خورد از جمله مقدار فروش ـ اتوماسیون ـ رشـد رفاهی ـ تعداد کارکنان ـ رشـد عمرانی ـ رشـد اطلاع رسانی ـ رشد نرم افزاری ـ رشد افراد کلیدی (تأمین) ـ رشـد پاسخگویی به مشتری ـ رشد امنیت ـ رشد علمی ـ رشد تکنیکی و تاکتیکی ـ رشد تولید زمان و ...

آدرس پنجم:

در ابتدای کار از وقت خود سرمایه بگذارید نه از سرمایه. مهم نیست سرمایه شما در ابتدای کار صفر باشد اکثر ثروتمندان خود ساخته بزرگ جهان از صفر شروع کرده اند لازم به ذکر است که سرمایه بنده نیز در ابتدای کار صفر بوده و تنها از اعتبار و تجربه پدر بزرگوارم استفاده کرده ام.

آدرس ششم:      

مهم این است که بعد از انتخاب شغل آن را عوض نکنید و بدانید در هر شغلی می ­توانید پولدارترین فرد کره زمین شوید بدانید شروع هر شغل 7سال مرحله تخریب دارد و معمولاً به سود دهی نمی رسد.

آدرس هفتم:

برای گذراندن مـرحلـه تخریب دو راه وجود دارد راه اول شاگـردی کردن در شغل انتخابیتان و دوم اینکه  تلف کردن سرمایه اگر سرمایه دارید.

آدرس هشتم:

خوش بین، مثبت اندیش و همواره خنده بر چهره داشته باشید.

آدرس نهم:

همواره شکرگذار باشید بخصوص در لحظات مسأله­دار زندگیتان. به پول و ثروت احترام بگذارید که نعمت های خداوند می باشد. اگر برای چیزی که ندارید شکرگذار باشید خداوند آن را به شما می دهد. 

آدرس دهم:

درکارها و طراحی خود را از رقبا متمایز کنید اگر راهی را بروید که همگان رفتند به همان نتیجه می رسید پس برای اهداف بسیار بزرگ راه های جدید کشف کنید. مشورت را فقط و فقط از افراد کاملاً موفق بگیرید و برای خود دوستان موفق بگیرید یا اصلاً دوست نگیرید.

آدرس یازدهم:  

مفهوم و اهمیت واقعی کیفیت را از 100نفر که ادعا می­کنند می دانند اگر جویا شوید می­بینید فقط یک نفر می داند. کیفیت محور باشید شاید در ابتدای کار جواب نگیرید ولی در آینده متعجب خواهید شد.

آدرس دوازدهم:  

در شغل خود دانشجو باشید و هر روز چند صفحه کتاب قرآن حداقل به فارسی ـ روانشناسی ـ مدیریتی و .... بخوانید.

آدرس سیزدهم:

جزئیات هستند که کلیات را می سازند یعنی حرکات ریز هر روز شماست که موفقیت کلی می سازند.

آدرس چهاردهم:

راحت ترین راه پیشرفت، ابتکار و اختراع می­ باشد که برای رسیدن به این منظور اصول اولیه را زیر سوال ببرید قرار نیست همان گونه که همه عمل می­کنند بسته بندی کنید، تولید کنید، بفروشید، به نیاز مردم فکر کنید و برای خدمت به آنها و محیط زیست و هدف بزرگتان و سعادت هر دو دنیا تلاش کنید آنگاه است که ابتکار خودش می آید.

آدرس پانزدهم:  

کتاب قدرت فکر نوشته مورفی را حتماً بخوانید.

آدرس شانزدهم:  

قانون طبیعت می­گوید مثلاً اگر تایر ماشین را بگیرید و ایمان داشته باشید خود ماشین دلخواهتان حداکثر تا 4 سال می آید یا اگر گاو صندوق بگیرید خود پول و مدارک هم مـی آید. پدر شیخ محمد امارات متحده عربی به او نصیحت کرده تو بساز مردم می­آیند و این امر باعث شده جمعیت دبی از 300هزار به 3 میلیون برسد.پس همیشه لباس مرتب و قیافه ثروتمندان و خوشبختان را داشته باشید با آنها به سراغتان آیند. اما توجه داشته باشید که این قانون یک به هفتصد عمل می کند.

آدرس هفدهم:  

نماز بخوانید و با اقوام خویش رفت و آمد کنید زیرا آنها باعث می شوند ذهن شما به زمان حال بیاید ذهن انسان دائماً به گذشته و آینده می رود ولی قدرت در زمان حال است. نفس عمیق بکشید طوری که از آن لذت ببرید با لبخند یک به یک اجـزای بدن خود را حس می کنید بخصوص قبل از خوابیدن این کار را انجام دهید.

آدرس هجدهم:  

پول نباید راکد بماند و با درست خرج کردن کم نمی­شود مهم این است طوری خرج شود که صدها برابر را برگرداند مثلاً انفاق و بهره وری سیستم.

آدرس نوزدهم:  

از درگیری های عاطفی بپرهیزید به خصوص با همسر.

آدرس بیستم:  

قبل از انتخاب هایی همچون همسر، شغل، کارکنان ابتدا پارامترهای خود را انتخاب کنید.

آدرس بیست و یکم:  

از شریـک شدن بپرهیـزید. از فامیل به عنوان کارمند استفاده نکنید و آن ها را به صورت بخش خصوصی حمایت کنید. چنانچه قصد شراکت با فردی را داشته باشید، بهتر است قبل از این کار با توافق طرفین، یک پیمان 2 ساله که به منزله شراکت شما با فرد مورد نظر می باشد، بسته شود.

آدرس بیست و دوم:

از تلفن به طور حرفـه ­ای استفاده کنید و چک کنید که این کار بـهتـر است با تلفن حل شود یـا ملاقات رو در رو. در ابتدای کار از زمان خود سرمایه گذاری کنید و بعد از 7 سال سرمایه بدهید تا زمان بخرید.

آدرس بیست و سوم :

تنها راه جلوگیری شورش سرعت بالای پیشرفت می باشد.

آدرس بیست و چهارم:  

در کلاس جهانی رقابت کنید و رقبای خود را بزرگترین­ها بگیرید برای این منظور مسائلی که ارزش افزوده بر کالا یا خدمات شما اضافه نـمی کند باید همواره مهار شده به صفـر میل کند. مدیـریت الکترونیک باید جایگزین مسائلی هم چون ضایـعات، جابـجایی، انـبارداری، مدیـران و نگهبـانان و... شود. تقریباً شبیه تیم فوتبال که 11نفر کارکن و یک مدیر وجود دارد. نباید تعداد مدیران از کارکنان بیشتر باشد.

آدرس بیست و پنجم:

خود را اصلاح کنید در غیر این صورت نمی­توانید کسی را اصلاح کنید.خداوند کمال مطلق است و مشخصه کمال به کمال رساندن و پر کردن و خلق کردن است و به نظر بنده یکی از اهداف خداوند از آفرینش انسان این است که در دنیـا فرهنگ زندگی کردن در بهشـت و لیـاقت آن را بیاموزد و درک کند که در غیر این صورت با فرشتگان فرقی ندارد پس باید از جایی شروع کرد و آن اصلاح جزئیات خودمان است.

آدرس بیست و ششم:

قبـل از سیر شدن دست از غذا بکشید یعنی حداکثـر 90درصد. تمام مواد مورد نیاز بدنتان را به درسـتی برسانید نفس عمیق بکشید و به آن توجه کنید.3 ساعت قبل از خواب شام بخورید میوه را یا قبل از شام بخورید یا 1ساعت بعد از آن.حین حمام کردن داخل بینی را کاملاً بشورید که به عنوان فیلتر هوای انسان می باشد و از راه بینی تنفس کنید.کفش مناسب بپوشید و از تک تک اعضای بدنتان تشکر کنید و آنها را زیبا بدانید و به زیبایی هر چه بیشتر فرا خوانید.

آدرس بیست و هفتم:

خداوند در قرآن کریم که به نوعی کاتالوگ و نحوه استفاده انسان محسوب می شود می فرمایند نترسید و اندوه نخورید. وقتی یک تخته بر روی زمین است چطور می­شود که انسان می­تواند بر روی آن راه برود ولی اگرهمین تخته درطبقه بیست ساختمان باشد نمی توانـد؟ علـت آن تـرس است که یا مانع پیشرفت کار است یا باعث هزاران بلا. هرگز به خود اندوه راه ندهید که باعث تمام گرفتاری هاست.

آدرس بیست و هشتم:  

مـقدار زمان فکر کردن به حال و آینده نـزدیـک و دور باید مانند رفتن به کوه باشد. اگر فرض کنیم100 دقیقه زمان راه پیمایی هست باید 60 دقیقه آن را به جلوی پایمان،3دقیقه آن را به فاصله 400 متری که بـرد چشم است و 10 دقیقه آن را به قـلـه نگاه کنیم. اگر تمام زمان را به قله نگاه کنیم جلوی پایمان را   نمی بینیم و زمین می خوریم و اگر تمام زمان را به جلوی پایمان نگاه کنیم راه را گم می کنیم.

آدرس بیست و نهم:

همیشه ابتدا با طرف مقابل همسو شده سپس باید جهت داد. به طوری که حضرت ابراهیم ابتدا چند سال بت پرستی کرد سپس بت ها را شکست و در قران کریم ابتدا تشویق می آید سپس تنبیه. مثلاً زمانی که بچه چیزی را انتخاب می کند اول بگویید انتخاب خوبیست ولی به نظرت این یکی بهتر است.

آدرس سی ام:

تمام چیزهایی که لازم است شما بدانید توسط خدا و به وسیله قرآن و محیط و تجربه به شما ابلاغ شده است و شما آنرا می دانید ولی درک نمی کنید بدان جهت به آن عمل نمی کنید.

آدرس سی و یکم:

اگر انسان هر چیز یا شخصی را حتی پدر و مادر و فرزند خود را بیشتر از خداوند ستایش کند یا به آن­ها توکل کند با همان وسیله نابود یا مغبون می شود.

آدرس سی و دوم:

هیچ موقع در دل خود نگویید کارفرما قدر مرا نمی­داند و از من ناراضی است چون در این صورت در عرض 4 ماه خودتان خود را اخراج کنید.

آدرس  سی و سوم:

 قانون رکورد

انسان ها رکوردهایی را که مثلاً در شنا، دو و میدانی و تولید محصول می زنند 20 سال عمر دارد و سپس این رکورد شکسته می شود و تنها راه این است که خود ما، رکورد خودمان را بشکنیم.انسان ها خانه هایی را که می سازند بعد از 20 سال خراب می کنند، ما نیز به این موضوع آگاه بوده و می دانیم اگر از روز تولید تا 20 سال  چسب بهتری را تولید نکنیم کس دیگری تولید خواهد کرد و در مورد F1 و F2 رکورد خود را در آزمایشگاه شکسته ایم و تا یک سال نسخه بی رنگ، مقاوم تر و ... به بازار عرضه خواهیم کرد.

آدرس  سی و چهارم:

وقتی خود را از رقبا متمایز می کنیم و مثلاً چیزی برای مغازه می خریم باید این وسیله نه تنها راکد نماند بلکه باید در هفت جا استفاده شود بطور مثال وقتی شما سه دستگاه کامپیوتر می خرید و در مغازه شما سه نفر کار میکند و سه دستگاه وانت دارید و سه نکته متمایز قوت دیگری دارید می بایست این ها را حداقل در هفت مورد استفاده کنید مثلاً کاتالوگ در آورده و عکس آن ها را بگذارید و این کامپیوترها باید راکد نمانند مثلاً در حسابداری، به عبارت دیگر یک کار را باید به هفت دلیل انجام داد.

آدرس  سی و پنجم:

فاصله بین شکست و موفقیت و کفر و ایمان یک تار مو است.

آدرس  سی و ششم:

طبق کتاب تولید چابک تویوتای ژاپن جابجایی و انبارداری باید به صفر میل کند و موارد زیر به نظر بنده باید رعایت شود:

1-یک جنس نباید در انبار در دو جا باشد.

2-انبار باید شفاف باشد به طوری که با یک نگاه موجودی خوانده شود.

3-در انبار باید هر دفعه که جنس تازه می آید در پشت جنس کهنه قرار گیرد.

4-علت اینکه انبارداری باید به صفر میل کند این است که باعث خواب سرمایه، خطرات حوادث غیرمترقبه مانند آتش سوزی، تاریخ انقضاء، کرایه انبار و ... می شود.

آدرس سی و هفتم:

نحوه انتقاد کردن صحیح:

1- انتقاد صحیح در مکانی انجام می شود که  شخص سومی حضور ندارد و مستقیماً به فرد انتقاد شونده گفته شود، زیرا این عمل نشانه خلوص نیت است. در واقع به گونه ای نباشد که  همه اطرافیان از آن با خبر شوند به جز فرد اصلی.

2- انتقاد صحیح باید اینگونه آغاز شود که ابتدا کارهای خوبی را که فرد انجام داده است، یادآوری کنیم؛ سپس از وی انتقاد کنیم.

3- انتقاد صحیح به گونه ای است که فرد انتقاد کننده راه حلی نیز به همراه انتقاد به طور عملی ارائه دهد.

آدرس سی و هشتم:

از اینترنت به صورت حرفه ای استفاده کنید لازم نیست برای جستجو به بازار بروید.

آدرس سی و نهم :

قرض، قرض را جذب می کند ـ پول، پول را. آدرس چهلم: کسانیکه که با قسط خانه می خرند، هیچ موقع درکارشان پیشرفت نمی کنند.

آدرس چهل و یکم:

مدیر و آدم موفق، شنونده خوبی است.

آدرس چهل و دوم : 

همنشینی با افراد موفق و مشورت از افراد موفق گرفته شود . 

آدرس چهل و سوم : 

ایراد را در خود دانستن و اینکه فکر شما محیط را می سازد نه محیط شما را و اگر خود را مقصر بدانید چشم شما باز می ماند . 

آدرس چهل و چهارم :

هر شغلی امکان دارد که فرد را به کارآفرین ترین و ثروتمندترین افراد جهان تبدیل کند حتی شغل پارکبانان که می تواند با اتومازیشن و بازیافت زباله به این امر دست یابد .